Oferta

Po dokonaniu wpłaty 55% całej kwoty istnieje możliwość rozłożenia reszty należności do 6 nieoprocentowanych rat w wysokości ustalonej z nabywcą. Dzięki temu rozwiązaniu możesz uniknąć kosztów związanych z ewentualnym wynajmem szalunków.
Szacowany okres zwrotu kosztów zakupu szalunków to 6-8 miesięcy.

ENCO 36

Szalunki lekkie Enco 36 o wytrzymałości 36 kN/m2 (współczynnik bezpieczeństwa 1,7) przeznaczone są do wykonywania konstrukcji żelbetonowych małych i średnich inwestycji gdzie koniecznym jest ich montaż ręczny- ciężar 1m2 systemu waży 24kg.

ENCO 60

Szalunki średnie Enco 60 o wytrzymałości 60 kN/m2 (współczynnik bezpieczeństwa 1,7) przeznaczone są do wykonywania konstrukcji żelbetonowych średnich i dużych inwestycji. Przy montażu tego systemu wskazanym jest wykorzystanie urządzeń dźwigowych – istnieje jednak możliwość ręcznego montażu gdyż waga podstawowej płyty ( 2,7 x 075 ) nie przekracza 80 kg. System wykonany jest ze stali S355 ocynkowanej oraz sklejki szalunkowej brzozowej 15 mm ( wilgotność max 26%) z filmem 220.

Szalunki ścienne

Płyty szalunków wykonane są z blachy stalowej o grubości 4mm, co zapewnia dużą wytrzymałość i wysoką jakość wykonywanych nimi ścian.
System ten wyposażony jest w praktyczne i proste w użyciu zamki klinowe i skręcane, kompatybilne z popularnymi systemami Peri, Ulma itp. Możliwość montażu deskowania w dowolnych konfiguracjach.
Idealne szalunki do zastosowania zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym.

Szalunki słupowe

System składa się z paneli, których ramy wykonane są z profili, a poszycie z blachy stalowej, co zapewnia wysoką jakość betonowanych elementów i dużą trwałość szalunków. Za pomocą paneli STEN można wykonać słupy o wymiarach od 20 – 70 cm o przekroju kwadratowym i prostokątnym.
Otwory w ramach pozwalają na łączenie paneli ze sobą, za pomocą zwykłych śrub i nakrętek M16, dzięki czemu można szalować słupy o boku dłuższym niż 70 cm.

Do łączenia pod kątem 90º panele posiadają wmontowane na stałe śruby i nakrętki, co pozwala na bardzo szybkie i dokładne montowanie deskowania, a wgłębienia w panelach ułatwiają montaż i demontaż za pomocą łapki ciesielskiej.

Waga paneli waha się od 59 do 110 kg, co umożliwia montaż deskowania bez użycia dźwigu. Łatwość montażu przekonuje do zastosowania deskowań metalowych, a oszczędność czasu w porównaniu do używanych jeszcze na polskich budowach płyt drewnianych przynosi wymierne korzyści ekonomiczne.

W projektach budynków mieszkalnych, jak i przemysłowych występują również słupy o przekroju okrągłym. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, firma Szalunki-Stemple Sp. z o.o. wprowadziła do oferty wykonanie dekowań słupów okrągłych o różnych średnicach w zależności od potrzeb. Elementy mają długość 1,5m (lub mniej) i są łączone za pomocą śrub – co umożliwia prosty i szybki montaż jak również dokładne wykonanie słupów.

Szalunki stropowe

Firma dysponuje systemem deskowań stropowych opartym na dźwigarach (belkach) drewnianych H20.
System pozwala na szybkie i dokładne szlowanie stropów monolitycznych, ceramicznych i na filigranach. Dzwigary (belki H20) występują w długościach od 1,0m do 6,0m.

Stemple budowlane

Posiadamy podpory (stemple) budowlane w trzech podstawowych długościach maksymalnych: do 3, 4 i 5 metrów (przy maksymalnym rozłożeniu). Przed rozłożeniem (długość transportowa) mają długości odpowiednio: 1,70, 2,20 i 2,70 metra. Minimalna wytrzymałość podpory to 900 kg osiowo na podporę.
Podpory mają podwójną regulację wysokości:

  • skokową blokadę za pomocą bolca
  • płynną regulację za pomocą śruby, która posiada długość skoku regulacji.

Metalowe podpory budowlane umożliwiają szybkie i precyzyjne podparcie stropów, belek i podciągów. W odróżnieniu od często jeszcze używanych podpór drewnianych, nie wymagają przycinania i klinowania, a czas podparcia ulega przynajmniej dwukrotnemu skróceniu.

Akcesoria

Akcesoria niezbędne podczas korzystanie z naszych systemów szalunkowych.

SYSTEMY SZALUNKOWE ENCO

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

Zespół doświadczonych pracowników jest do Twojej dyspozycji!